M25PE80-VMW6TG TR Flash Memory Chips High Speed Reliable Storage For All Your Data Needs
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : micron
Model Number : M25PE80-VMW6TG TR
Certification : Standard Certification
Place of Origin : Mulit-origin
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 999999
Delivery Time : 1-7days
Packaging Details : Standard
Category : Memory
Manufacturer and model : M25PE80-VMW6TG TR
Memory Size : 8Mbit
Memory Organization : 1M x 8/1M x 8
Clock Frequency : 75 MHz
Write Cycle Time - Word, Page : 15ms, 3ms
Contact Now
Product Listing
Product: Memory Chips, M25PE80-VMW6TG TR
Description:
The M25PE80-VMW6TG TR Memory Chips provides 8 megabits of Flash memory. It features an I2C Serial Interface, 2.5V to 3.6V operating voltage, and an extended temperature range of -40°C to +85°C. The package size is 5-pins WSON8.
Parameters:
- 8 Megabits of Flash Memory
- I2C Serial Interface
- 2.5V to 3.6V Operating Voltage
- Extended Temperature Range of -40°C to +85°C