MX66U1G45GMI00 Flash Memory Chips High Performance Reliable Storage for Your Data Needs
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : Macronix
Model Number : MX66U1G45GMI00
Place of Origin : original
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 999999
Delivery Time : 1-3 days
Packaging Details : standard
Memory Size : 1Gbit
Voltage - Supply : 1.65V ~ 2V
Operating 0°C ~ 85°C (TC) Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Memory Interface : SPI - Quad I/O, DTR
Clock Frequency : 166 MHz
Memory Organization : 128M x 8
Contact Now
Product Listing: MX66U1G45GMI00 Flash Memory Chip
Specifications:
• Capacity: 1Gbit
• Voltage: 1.8V/3.3V
• Operating temperature: 0°C to 70°C
• Storage temperature: -55°C to 125°C
• Speed: 66MHz