SST25VF016B-50-4I-S2AF Semiconductor IC Chip Serial Flash Memory Data Storage and Processing
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : Microchip Technology
Model Number : SST25VF016B-50-4I-S2AF
Place of Origin : original
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 999999
Delivery Time : 1 - 3 days
Packaging Details : standard
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case : 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Supplier Device Package : 8-SOIC
Memory Format : FLASH
Technology : FLASH
Contact Now
SST25VF016B-50-4I-S2AF Semiconductor
IC Chip Serial Flash Memory Data Storage and Processing
Product Listing:
SST25VF016B-50-4I-S2AF – Semiconductor IC Chip
Description:
Parameters:
- Memory Capacity: 16Mbit
- Operating Voltage: 2.7 - 3.6V
- Clock Frequency: 50MHz